Registration is closed for this course. Please contact the host for more information.

Introductory Workshop

Estill Voice Training - Warsztaty Wprowadzające
Course ID: 2569
Date: 2023/10/01 to 2023/10/01 (YYYY/MM/DD) Time: 11 - 17 (z godzinną przerwą) Cost: 380 zł (early bird do 17.09.2023) | 420zł (po 17.09.2023) | 360zł (studenci studia Voice Arts) Language: Polish Prerequisites: Brak.
Instructors: Aleksandra Woźniak
Contact: Aleksandra Woźniak | aleksandra.voicearts@gmail.com |
Course Location:
Dharma Żoliborz
Rydygiera 14/19U 01-793
Warszawa Mazowieckie
Poland

Zobacz co potrafi Twój głos! Zapraszam na jednodniowy warsztat poświęcony wyjątkowej metodzie pracy z głosem: Estill Voice Training. 

Estill Voice Training (EVT) to model pracy z głosem stworzony przez Jo Estill - amerykańską śpiewaczkę i badaczkę głosu. EVT zrewolucjonizowało pedagogikę wokalną. Ta metoda bazuje na fizjologii i anatomii głosu, a przekazywana wiedza jest podparta latami badań. W trakcie warsztatu poznasz konkretne struktury anatomiczne, które mają bezpośredni wpływ na wydobywany dźwięk. Nauczysz się Figur oraz sześciu Jakości Głosu czyli podstawowych ćwiczeń z Estill, które pozwolą Ci zrozumieć jak działa Twój instrument. Wykorzystasz przy tym różne zmysły: wzrok, słuch i odczucia kinestetyczne. Dzięki Estill nie będziesz musiał polegać już na dziwnych metaforach (śpiewaj jakbyś był różową chmurką) i błędnych założeniach (mocno pracuj brzuchem! śpiewaj przeponą!), a dowiesz się co dokładnie zrobić, aby osiągnąć zamierzony efekt. Zdobędziesz nowe środki wyrazu i poszerzysz swoje wokalne możliwości. Dowiesz się co rożni i łączy wokalistów różnych stylów muzycznych takich jak pop, rock, country, musical czy opera. EVT to metoda wykorzystywana na najbardziej prestiżowych uczelniach artystycznych na całym świecie, Broadway’u i West Endzie, a trenerzy Estill uczą największe nazwiska w branży muzyki rozrywkowej. Estill Voice Training nie ogranicza się do konkretnego stylu, a może wspierać różne gatunki muzyczne, a także pracę z głosem mówionym czy rehabilitację głosu.

Czy Ciebie także ciekawią poniższe tematy:

  • Chcesz rozwiać niejasności dookoła emisji głosu i uzyskać rzetelne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
  • Słyszałeś pojęcia jak Belt, Twang, Cry i chcesz je sprawdzić pod okiem doświadczonej trenerki.
  • Po dniu pracy używania głosu/próbie/koncercie czujesz dyskomfort lub pojawia się chrypka i zastanawiasz się dlaczego. 
  • Chcesz, aby Twój głos brzmiał pewniej i mocniej przy mniejszym wysiłku.
  • Głos się Ciebie nie słucha, przeskakuje w falset kiedy nie chcesz albo “wyciskasz” wysokie dźwięki.
  • Głowisz się czy można śpiewać jednocześnie w kilku stylach muzycznych. Śpiewasz rozrywkę, a chciałbyś też spróbować musical albo klasykę, albo na odwrót…
  • Chciałabyś wiedzieć co dokładnie robisz, aby czuć, że możesz zaufać swojemu głosowi bez strachu, że zawiedzie Cię w kluczowym momencie.
  • Pragniesz zachować zdrowy głos i dowiedzieć się jak używać go w sposób zgodny z jego fizjologią.

To tylko kilka zagadnień, które poruszymy na warsztatach wprowadzających do metody Estill. Jeśli na któreś pytanie odpowiedziałeś/aś TAK, ten kurs jest dla Ciebie! Nauczysz się w jaki sposób działa ludzki głos, poznasz jego różne struktury wpływające na emisję oraz barwę głosu, tak aby uzyskać pożądane przez Ciebie rezultaty.

DLA KOGO? 

Zapraszam wszystkich tych, których pasjonuje głos i rozwój. Zaawansowanych, ale też początkujących wokalistów, aktorów, logopedów, nauczycieli, mówców, terapeutów… Szczególnie polecam także trenerom wokalnym i nauczycielom śpiewu. 

RAMOWY PLAN SPOTKANIA:

1. O autorce metody. O modelu Estill - Rzemiosło, Artyzm, Magia Występu.

2. Wprowadzenie do anatomii głosu - MOC, ŹRÓDŁO, FILTR. 

3. Jak skutecznie pracować nad głosem - WYSIŁEK, TECHNIKI RELAKSACYJNE, SIŁA NAWYKU - jak pracować głosem, aby mniej się męczyć 

4 . FIGURY WOKALNE - podstawowe ćwiczenia EVT na izolacje poszczególnych mięśni głosu (tak jak w przygotowaniu do tańca!)

5. JAKOŚCI GŁOSU - przepisy na jakości głosu: Speech (Mowa), Falsetto (Falset), Sob (Łkanie), Twang (Brzęczyk), Opera i Belt - zobaczysz jak wiele barw może mieć Twój głos 

Czas: 10:00-16:00* (z godzinną przerwą na integrację i lunch - niewliczony w cenę warsztatu) *całkowity czas wykładów i pracy warsztatowej: 5h

"Każdy ma piękny głos, tylko musi wiedzieć, jak go używać" Jo Estill

O prowadzącej:

Aleksandra Woźniak (Olandra) - międzynarodowa trenerka wokalna. Jest też wokalistką, autorką piosenek, producentką muzyczną działającą pod pseudonimem Olandra. Aleksandra to jedna z jedynie trzech w Polsce certyfikowana instruktorka na poziomie Master Trainer przełomowej amerykańskiej metody pracy z głosem Estill Voice Training. Zdobyła też tytuł trenerki Modern Voice Training. Ola jest magistrem sztuki na kierunku “Popular Music” - absolwentką prestiżowego Goldsmiths, University of London oraz Manchester Metropolitan University, gdzie studiowała śpiew, piosenko-pisarstwo oraz produkcję muzyki. Jest także absolwentką Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacjami w literaturoznawstwie i fonologi. Aleksandra to trenerka z wieloletnim doświadczeniem. Zawodowo szkoli wokalistów i mówców oraz zajmuje się rozwojem artystycznym pracując z artystami londyńskiej sceny muzycznej. Ola przez pięć lat mieszkała, rozwijała się i pracowała jako muzyk oraz trenerka wokalna w Londynie prowadząc własne studio wokalne, koncertując, działając jako muzyk sesyjny (British Council, Fender), tworzyła muzykę do gier i była dyrektorem muzycznym przedstawień teatralnych. W tym czasie pracowała też jako nauczycielka śpiewu w prestiżowym instytucie City Academy przy Picadilly Circus oraz szkole musicalowej Spotlights Theatre. Ola prowadzi markę "Aleksandra Vocal Coach”, gdzie prowadzi zajęcia i szkolenia na rynek międzynarodowy, od Londynu po Nowy Jork!

Dowiedz się więcej: https://www.voicearts.pl/wstep-do-estill-voice-training

DODATKOWE INFORMACJE:

  • po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat uczestnictwa
  • cena kursu zawiera materiały ( w jezyku ang)


UWAGA

W przypadku odwołania kursu przez organizatora uczestnik otrzyma całkowity zwrot pieniędzy. W innym wypadku zwrot nie jest możliwy. 

Dane do wpłaty otrzymasz mailem po dokonaniu rejestracji na stronie estillvoice.com/

Estill Voiceprint Plus™ is highly recommended for this practice group. Purchase this software (APP) for MAC or PC at the time of registration and receive 25% off the regular price. (This is a one-time offer at registration only).

A Certificate of Attendance will be issued upon completion of this workshop. This certificate is not a requirement for Trainer Certification in Estill Voice Training®.

Cancellation policies are at the discretion of the course instructor. Refunds or course credit may or may not apply. Refer to the course description or contact the course instructor for more information.

*Estill Voice Training®, and its parent company Estill Voice International, LLC, has neither an aesthetic nor gender bias and stands for the strengthening of cultural diversity, plurality and inclusion.


Return to List