Registration is closed for this course. Please contact the host for more information.

Introductory Workshop

Estill Voice Training - Warsztaty Wprowadzające
Course ID: 2403
Date: 2023/06/03 to 2023/06/03 (YYYY/MM/DD) Time: 11-15 Cost: 360 zł (early bird do 07.05.2023) | 390zł (po 07.05.2023) Language: Polish
Instructors: Aleksandra Woźniak
Contact: Aleksandra Woźniak | aleksandra.voicearts@gmail.com |
Course Location:
Tu Lubię Coworking
Genewska 6 Estill Voice Training - Warsztaty Wprowadzające
Warszawa Warszawa
Poland

Zobacz co potrafi Twój głos! Zapraszam na jednodniowy warsztat poświęcony wyjątkowej metodzie pracy z głosem: Estill Voice Training. 

Estill Voice Training (EVT) to model pracy z głosem stworzony przez Jo Estill - amerykańską śpiewaczkę i badaczkę głosu. EVT zrewolucjonizowało pedagogikę wokalną. Ta metoda bazuje na fizjologii i anatomii głosu, a przekazywana wiedza jest podparta latami badań. W trakcie warsztatu poznasz konkretne struktury anatomiczne, które mają bezpośredni wpływ na wydobywany dźwięk. Nauczysz się Figur oraz sześciu Jakości Głosu czyli podstawowych ćwiczeń z Estill, które pozwolą Ci zrozumieć jak działa Twój instrument. Wykorzystasz przy tym różne zmysły: wzrok, słuch i odczucia kinestetyczne. Dzięki Estill nie będziesz musiał polegać już na dziwnych metaforach (śpiewaj jakbyś był różową chmurką) i błędnych założeniach (mocno pracuj brzuchem! śpiewaj przeponą!), a dowiesz się co dokładnie zrobić, aby osiągnąć zamierzony efekt. Zdobędziesz nowe środki wyrazu i poszerzysz swoje wokalne możliwości. Dowiesz się co rożni i łączy wokalistów różnych stylów muzycznych takich jak pop, rock, country, musical czy opera. EVT to metoda wykorzystywana na najbardziej prestiżowych uczelniach artystycznych na całym świecie, Broadway’u i West Endzie, a trenerzy Estill uczą największe nazwiska w branży muzyki rozrywkowej. Estill Voice Training nie ogranicza się do konkretnego stylu, a może wspierać różne gatunki muzyczne, a także pracę z głosem mówionym czy rehabilitację głosu.

Czy Ciebie także ciekawią poniższe tematy:

  • Chcesz rozwiać niejasności dookoła emisji głosu i uzyskać rzetelne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
  • Słyszałeś pojęcia jak Belt, Twang, Cry i chcesz je sprawdzić pod okiem doświadczonej trenerki.
  • Po dniu pracy używania głosu/próbie/koncercie czujesz dyskomfort lub pojawia się chrypka i zastanawiasz się dlaczego. 
  • Chcesz, aby Twój głos brzmiał pewniej i mocniej przy mniejszym wysiłku.
  • Głos się Ciebie nie słucha, przeskakuje w falset kiedy nie chcesz albo “wyciskasz” wysokie dźwięki.
  • Marzysz o tym, aby wyrażać siebie z większą łatwością i zyskać większy repertuar dostępnych Ci dźwięków i barw głosu.
  • Głowisz się czy można śpiewać jednocześnie w kilku stylach muzycznych. Śpiewasz rozrywkę, a chciałbyś też spróbować musical albo klasykę, albo na odwrót…
  • Chciałabyś wiedzieć co dokładnie robisz, aby czuć, że możesz zaufać swojemu głosowi bez strachu, że zawiedzie Cię w kluczowym momencie.
  • Pragniesz zachować zdrowy głos i dowiedzieć się jak używać go w sposób zgodny z jego fizjologią.


To tylko kilka zagadnień, które poruszymy na warsztatach wprowadzających do metody Estill. Jeśli na któreś pytanie odpowiedziałeś/aś TAK, ten kurs jest dla Ciebie! Nauczysz się w jaki sposób działa ludzki głos, poznasz jego różne struktury wpływające na emisję oraz barwę głosu, tak aby uzyskać pożądane przez Ciebie rezultaty.

DLA KOGO? 

Zapraszam wszystkich tych, których pasjonuje głos i rozwój. Zaawansowanych, ale też początkujących wokalistów, aktorów, logopedów, nauczycieli, mówców, terapeutów… Szczególnie polecam także trenerom wokalnym i nauczycielom śpiewu. 

RAMOWY PLAN SPOTKANIA:

1. O autorce metody. O modelu Estill - Rzemiosło, Artyzm, Magia Występu.

2. Wprowadzenie do anatomii głosu - MOC, ŹRÓDŁO, FILTR. 

3. Jak skutecznie pracować nad głosem - WYSIŁEK, TECHNIKI RELAKSACYJNE, SIŁA NAWYKU - jak pracować głosem, aby mniej się męczyć 

4 . FIGURY WOKALNE - podstawowe ćwiczenia EVT na izolacje poszczególnych mięśni głosu (tak jak w przygotowaniu do tańca!)

5. JAKOŚCI GŁOSU - przepisy na jakości głosu: Speech (Mowa), Falsetto (Falset), Sob (Łkanie), Twang (Brzęczyk), Opera i Belt - zobaczysz jak wiele barw może mieć Twój głos 

Czas: 11:00-15:00 (z przerwą)

"Każdy ma piękny głos, tylko musi wiedzieć, jak go używać" Jo Estill

O prowadzącej:

Aleksandra Woźniak (Olandra) - międzynarodowa trenerka wokalna. Jest też wokalistką, autorką piosenek, producentką muzyczną działającą pod pseudonimem Olandra. Aleksandra to jedna z jedynie trzech w Polsce certyfikowana instruktorka na poziomie Master Trainer przełomowej amerykańskiej metody pracy z głosem Estill Voice Training. Zdobyła też tytuł trenerki Modern Voice Training. Ola jest magistrem sztuki na kierunku “Popular Music” - absolwentką prestiżowego Goldsmiths, University of London oraz Manchester Metropolitan University, gdzie studiowała śpiew, piosenko-pisarstwo oraz produkcję muzyki. Jest także absolwentką Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacjami w literaturoznawstwie i fonologi. Aleksandra to trenerka z wieloletnim doświadczeniem. Zawodowo szkoli wokalistów i mówców oraz zajmuje się rozwojem artystycznym pracując z artystami londyńskiej sceny muzycznej. Ola przez pięć lat mieszkała, rozwijała się i pracowała jako muzyk oraz trenerka wokalna w Londynie prowadząc własne studio wokalne, koncertując, działając jako muzyk sesyjny (British Council, Fender), tworzyła muzykę do gier i była dyrektorem muzycznym przedstawień teatralnych. W tym czasie pracowała też jako nauczycielka śpiewu w prestiżowym instytucie City Academy przy Picadilly Circus oraz szkole musicalowej Spotlights Theatre. Ola prowadzi markę "Aleksandra Vocal Coach”, gdzie prowadzi zajęcia i szkolenia na rynek międzynarodowy, od Londynu po Nowy Jork!

UWAGA

W przypadku odwołania kursu przez organizatora uczestnik otrzyma całkowity zwrot pieniędzy. W innym wypadku zwrot nie jest możliwy. 

Dane do wpłaty otrzymasz mailem po zarejestrowaniu się na stronie estillvoice.com/


Return to List